Dźwig HDS Palfinger 7 ton

Nowoczesny dźwig HDS Palfinger dostępny w usłudze: transport HDS i wynajem dźwigów HDS. Sprawdź charakterystykę i parametry pojazdu.

Dźwigi HDS – hydrauliczny dźwig samochodowy – żurawie przeładunkowe

Dźwig HDS znany jest pod kilkoma nazwami: dźwig przenośny, żuraw przeładunkowy, samochód z HDS czy hydrauliczny dźwig samochodowy. Jest to pojazd transportu bliskiego, stosowany nie tylko w branży budowlanej, ale również przy wielu innych rodzajach prac, gdzie niezbędne jest ramię dźwigu o niezbyt dużym zasięgu i umiarkowanym udźwigu. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie zwyczajny dźwig samochodowy i żuraw samojezdny okazałyby się zbyt duże i nieekonomiczne.

Hydrauliczny dźwig samochodowy (HDS) to ramię dźwigu osadzone na podwoziu samochodowym. Stałym elementem samochodów z HDS są przyczepy, które służą do transportu. Za pomocą HDS ładunek jest podnoszony i przenoszony na przyczepę i za pomocą tego samego dźwigu ładunek można rozładować w miejscu docelowym po uprzednim transporcie.

Cechami charakterystycznymi dźwigów HDS jest mobilność, umiarkowany udźwig, przestrzeń do załadunku, obsługa przez jednego wykwalifikowanego pracownika, a także możliwość realizowania nawet kilku zleceń w ciągu jednego dnia.

Najczęściej spotykane typy hydraulicznych dźwigów samochodowych:

  • do użytku ogólnego, z pionową lub poziomą pracą wysięgnika – takie hydrauliczne żurawie montowane są zazwyczaj na samochodowym podwoziu
  • do wycinki leśnej, gdzie zamiast haków – dźwig wyposażony jest w specjalistyczne chwytaki, które doskonale radzą sobie z transportem drewna
  • dźwigi HDS montowane zaraz za siedzeniem kierowcy, zwyczajowo wykorzystywane w firmach oferujących transport HDS

Samochody z HDS i transport HDS – zastosowanie hydraulicznych dźwigów samochodowych

Mobilność i uniwersalność żurawi przeładunkowych determinuje szerokie zastosowanie tego typu pojazdów. Są one bardzo chętnie wynajmowane nie tylko przez firmy, ale również przez klientów indywidualnych.

Samochody z HDS najczęściej stosowane są:

  • przy pracach w leśnictwie
  • przy montażu wysokościowym
  • w usługach dźwigowych stacjonarnych, np. podawanie materiałów budowlanych w budownictwie jednorodzinnym
  • przy rozładunku i załadunku towarów
  • jako transport HDS
  • przy transporcie ładunków o dużych wymiarach i nietypowym kształcie, m.in. duże maszyny budowlane, maszyny innego typu, duże elementy konstrukcyjne

Stosowanie dźwigów przenośnych, czyli dźwigów przeładunkowych, pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Nie potrzeba dodatkowych pojazdów, jak przyczepa do transportu, ani szerokiej kadry osób obsługujących pojazd. Wystarczy jeden samochód HDS obsługiwany przez doświadczonego operatora i kierowcę w jednym.

transport HDS

Transport HDS – wynajem samochodów HDS w Lublinie, Radomiu i Łodzi

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów – oferujemy wynajem dźwigów HDS długoterminowo i krótkoterminowo. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie tylko firmy, ale również klienci indywidualni coraz częściej potrzebują sprawnie realizowanych usług za pomocą hydraulicznych żurawi samochodowych. Aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie – postanowiliśmy rozszerzyć naszą flotę pojazdów o nowoczesne żurawie HDS na podwoziu samochodów ciężarowych.

Wynajem hydraulicznych dźwigów samochodowych i transport HDS realizujemy w Lublinie, Łodzi, Radomiu, a także w Warszawie i okolicach. Nasze pojazdy zapewniamy wraz z doświadczoną obsługą operatorską, która gwarantuje sprawny przebieg prac oraz doskonałą współpracę ze zleceniodawcą.

Każdorazowo cennik transportu HDS ustalamy indywidualnie w oparciu o informacje, takie jak czas i miejsce realizacji zlecenia, rodzaj i wartość przenoszonego ładunku itp. Nasi dyspozytorzy dokładają wszelkich starań, by odpowiedzieć na nawet najbardziej wygórowane oczekiwania naszych zleceniodawców i znaleźć najbardziej optymalne rozwiązania.

Nasze dźwigi HDS dostępne są przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu: Lublin, Radom, Łódź i Warszawa.

Zapraszamy do kontaktu i do współpracy.