Dźwigi należą do najczęściej spotykanych pojazdów i maszyn budowlanych, które można zauważyć na każdym kroku. Etap wznoszenia budynków technikami znanymi Egipcjanom czy średniowiecznym budowniczym mamy już dawno za sobą. Dzisiaj nie sposób poradzić sobie bez nowoczesnych dźwigów, które mogą sobie radzić z naprawdę potężnymi ciężarami i dużymi wysokościami. W naszej firmie dostępnych jest kilkadziesiąt dźwigów o różnych parametrach, a każdy z nich gwarantuje bezpieczny i sprawny przebieg prac. Dziś chcielibyśmy odrobinę opowiedzieć Państwu o usługach dźwigowych i dźwigach, które można wynająć w Lublinie, Łodzi i Radomiu korzystając z naszej oferty.

Dźwigi – podstawowe pojazdy w branży budowlanej

Dźwigi to pojazdy transportu bliskiego, których podstawowym zadaniem jest podnoszenie i przenoszenie ciężkich ładunków na różną wysokość. Bez pracy dźwigów niemożliwe byłoby wznoszenie wysokich budynków czy budowa nowoczesnych mostów, stadionów, dróg. W zależności od potrzeb – można dobrać jeden z kilku różnych rodzajów dźwigów. W ofercie naszej firmy dostępne są następujące rodzaje dźwigów:

Dźwigi samochodowe i żurawie samojezdne

Dźwigi samochodowe, nazywane również żurawiami samojezdnymi to pojazdy na podwoziu kołowym, na którym osadzone jest ramię teleskopowe zakończone hakiem. W naszej firmie oferujemy dźwigi samochodowe i żurawie samojezdne o udźwigu do 350 ton. Stawiamy na najlepszych producentów i marki Liebherr, Terex DEMAG czy Faun Tadano.

Dźwigi samochodowe wykorzystywane są m.in. do montowania tradycyjnych żurawi wieżowych. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest duży udźwig i duży zasięg ramienia.

Nasze dźwigi samojezdne i żurawie samochodowe wynajmowane są wraz z profesjonalną obsługą, która realizowana jest przez doświadczonych operatorów z uprawnieniami UDT.

Mobilne żurawie wieżowe

Mobilne żurawie wieżowe to połączenie najlepszych cech dźwigów samochodowych i tradycyjnych żurawi wieżowych. Na podwoziu samochodowym osadzona jest kratownica tworząca wieżę żurawia, będącą podstawą ramienia żurawia zakończonego hakiem. Bardzo ważnym elementem konstrukcji mobilnych żurawi wieżowych są podpory oraz przeciwwagi. Obsługą mobilnego dźwigu wieżowego zajmuje się jeden pracownik – kierowca i operator w jednym. Sterowanie żurawiem realizowane jest z poziomu kabiny operatora lub dzięki sterowaniu radiowemu.

Wynajem mobilnych żurawi wieżowych realizujemy przede wszystkim dla budownictwa, ale również nie są nam obce takie usługi jak transport ogromnych klimatyzatorów na dachy budynków czy przenoszenie dużych maszyn i narzędzi na odpowiednią wysokość. Mobilne dźwigi wieżowe SPIERINGS można wykorzystać wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na rozstawienie zwykłego żurawia budowlanego lub gdy zwyczajnie nie jest to opłacalne.

Hydrauliczne dźwigi samochodowe – HDS

Samochody z HDS to hydrauliczne dźwigi samochodowe, które nazywane są także żurawiami przeładunkowymi. To pojazdy składające się z podwozia samochodowego, na którym zainstalowane jest składane ramię dźwigu. Dodatkowo HDS zapewnia również przestrzeń załadunkową – można w uproszczeniu powiedzieć, że HDS-y to dźwigi z przyczepą.

Transport HDS realizujemy dla branży budowlanej, w szczególności dla budownictwa jednorodzinnego. Nasze HDS-y to pojazdy marki Palfinger, która specjalizuje się w produkcji nowoczesnych żurawi przeładunkowych.

Mini dźwigi i żurawie pająki

Mini dźwigi, nazywane również mini żurawiami czy żurawiami pająkami to najmniejsze dźwigi w naszej ofercie. Ich szerokość to zaledwie 0,6 metra! Mogą pracować wszędzie tam, gdzie nie mogą dostać się zwyczajne dźwigi, a gdzie potrzebna jest pomoc w podnoszeniu różnego rodzaju ładunków.

Mini dźwigi najczęściej pracują w pomieszczeniach zamkniętych, np. w kościołach, muzeach, centrach handlowych, w magazynach. Za pomocą mini dźwigu można np. transportować dzieła sztuki. Wynajem mini żurawi realizujemy długo i krótkoterminowo.

Zastosowanie dźwigów poza budownictwem

Nasze dźwigi mogą pracować nie tylko w branży budowlanej, ale również mogą wykonywać szereg usług dźwigowych niezwiązanych z budownictwem. Żurawie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzeba jest duża moc udźwigu i gdzie trzeba przenieść ładunek na pewną wysokość.

Przykładowe prace, do których można zatrudnić dźwigi i żurawie:

 • prace na koncertach i imprezach masowych, np. pomoc w budowie scen, instalacji kół widokowych
 • wodowanie barek i łodzi
 • transport klimatyzatorów na dachy budynków
 • prace demontażowe i rozbiórki
 • montaż wież komunikacyjnych, billboardów i tablic reklamowych
 • wyciąganie pojazdów ze zbiorników wodnych
 • bungee
 • ustawianie biur modułowych
 • ustawianie pomników
 • podnoszenie i transport dzieł sztuki (mini żurawie)
 • sadzenie drzew i dużych krzewów
 • transport silników maszyn, np. samolotów

To tylko kilka przykładów zastosowania dźwigów i żurawi poza placem budowy. W historii działalności naszej firmy wielokrotnie realizowaliśmy nietypowe zlecenia, jak wspomniane wodowanie barki czy pogłębiarki, a nawet ustawianie choinek czy pomników. Nie boimy się żadnych wyzwań i jesteśmy gotowi na nowe, interesujące zadania, w których możemy się sprawdzić.

Profesjonalne usługi dźwigowe i wynajem dźwigów: Łódź, Radom, Lublin

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów – oferujemy nowoczesne i atrakcyjne cenowo usługi dźwigowe i wynajem dźwigów nie tylko dla budownictwa. Wszystkie pojazdy stanowiące o sile naszej floty dźwigów i żurawi – dostępne są na wynajem przez 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę!

Naszym zleceniodawcom gwarantujemy atrakcyjne ceny i przystępne warunki współpracy. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, a naszych zleceniodawców traktujemy podmiotowo. Jesteśmy otwarci na ścisłą współpracę i respektowanie oczekiwań naszych klientów. Dla nas satysfakcja klienta to bardzo ważny aspekt realizowania zleceń. Zadowolony klient wróci do nas ponownie, a może nawet poleci nasze usługi znajomym?

Zapewniamy, że dla nas usługi dźwigowe i dźwigi to nie tylko praca, ale również pasja, w którą wkładamy mnóstwo serca. Chcemy być najlepsi w branży i do tego dążymy! Podnosimy prawie wszystko!

Zapraszamy do współpracy!